Přípravný víkend pro účastníky mimoevropských workcampů

Novinky

Přípravný víkend pro účastníky mimoevropských workcampů

4.1.2019

Projít Cyklem globálního dobrovolnictví znamená postupovat s INEXem krok za krokem od přípravy, účasti na projektu až ke společnému setkání po návratu z dobrovolnického projektu, a získat tak ucelenou a vědomou dobrovolnickou zkušenost. Předodjezdové setkání je neoddělitelnou součástí účasti na všech projektech v zemích Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky.


Předodjezdové setkání umožňuje dobrovolníkům zasadit jejich dobrovolnickou zkušenost do širšího globálního kontextu. Zároveň nabízí metody pro kritickou analýzu vztahů mezi globálním Jihem a Severem a prostor pro mapování vlastní identity.


CO JE CÍLEM PŘEDODJEZDOVÉHO SETKÁNÍ?


Rozvinout kritické myšlení, sebe-reflexi, mediální gramotnost a seznámit se se základy kritického globálního vzdělávání v kontextu mezinárodního dobrovolnictví.


CO NENÍ CÍLEM PŘEDODJEZDOVÉHO SETKÁNÍ?


Poskytnout informace k praktické přípravě (např. co si vzít s sebou) nebo informovat o reáliích projektových zemí.


CO TĚ NA SETKÁNÍ ČEKÁ?

  • Formou neformálního učení a diskuzí pronikneš pod pokličku etického globálního dobrovolnictví v zemích globálního Jihu.
  • Potkáš se s dalšími dobrovolníky, kteří vyjíždějí na podobné projekty a budeš mít příležitost s nimi sdílet své zkušenosti, očekávání a motivace.
  • I přesto, že cílem setkání není nabídnout komplexní cestovatelské rady, část setkání bude věnována sdílení praktických doporučení zkušených lektorů a užitečných zdrojů informací.
  • Čeká tě inspirativní víkend, během kterého budeš mít možnost lépe poznat nejen další dobrovolníky, tým INEX-SDA, ale i sebe.

Chceš o setkání vědět víc? Přečti si článek na našem blogu a podívej se na fotky z květnového víkendu.


KDY A KDE?
Vyber si jeden z termínů před plánovaným odjezdem:


10.-12. května 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.


PŘIHLÁSIT SE


28.-30. června 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.


PŘIHLÁSIT SE


podzimní termín:


8.-10. listopadu 2019 (přihlašování bude spuštěno během léta)


Na setkání budeš vítán/a i pokud se o účasti na projektu v jedné ze zemí Střední a Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Oceánie a Blízkého východu teprve rozhoduješ. Setkání je ale otevřené také pro dobrovolníky přijaté na projekty, které do CGD nespadají, a také pro veřejnost.


S dotazy ohledně obsahu a účasti na Předodjezdovém setkání se obracej na vzdelavani@inexsda.czKontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení