Podpořte akcí na workcampu inkluzi, rovnost pohlaví či udržitelnost

Novinky

x

Podpořte akcí na workcampu inkluzi, rovnost pohlaví či udržitelnost

28.5.2018

Workcampy jsou prostorem pro sdílení, učení, ale také zviditelnění hodnot, za kterými stojíme v INEX-SDA i v mezinárodních sítích dobrovolnických organizací Alliance a CCIVS, jejichž jsme součástí. Pokud tento rok vedete workcamp, budeme rádi, když se zapojíte do jedné z tematických kampaní a jednoduchou akcí podpoříte zviditelnění těchto témat mezi účastníky i místní komunitou. Stačí si vybrat to, co vás nejvíce osloví.

Co můžete udělat?

Mezi priority letošních kampaní patří sociální začleňování a rovné příležitosti (social inclusion and accessibility), rovnost pohlaví (gender equality), udržitelnost a klimatická spravedlnost (sustainability and climate justice), mír (peace), lidská práva a svoboda pohybu (human rights and freedom of movement).


Uspořádejte komunitní večeři v rámci „1Table4All Common Action“

 • Připravte různá jídla společně s dalšími dobrovolníky, lidmi z místní komunity, místními neziskovkami, radními, starosty a kýmkoli dalším, kdo se bude chtít připojit.
 • Vytvořte co nejdelší stůl, u kterého se všichni sejdete, najíte se společně a užijete si to. :) Můžete k tomu vytisknout i logo 1Table4All pro zviditelnění kampaně.
 • Vyfoťte se nebo natočte video a sdílejte jej na sociálních médiích s hashtagy :#RaisingPeace | #MakeChangeHappen | #IVS4ClimateJustice
 • Pošlete tyto fotky či videa také na projekty.cr@inexsda.cz (abychom fotku mohli také nasdílet a dejte nám vědět, zda chcete s touto fotkou či videem soutěžit v soutěži 1Table4All). Nejlepší fotka či video vyhraje cenu! :)
  Touto aktivitou podpoříte povědomí o udržitelnosti životního prostředí, sociálním začleňování a bourání genderových stereotypů. Více info o kampani i tématech propojených s 1Table4All Common Action najdete tady.

Uspořádejte den sběru odpadu za udržitelnost životního prostředí


Připojili jsme se k iniciativě „World Cleanup Day“. Výzva pro workcamp je jednoduchá: Uspořádejte „Den sběru odpadu“. Stačí vyrazit na procházku s účastníky, případně i s lidmi z místní komunity, a nezapomenout vzít s sebou pytle na odpadky. :)

 • Udělejte si fotku a sdílejte ji na sociálních sítích s hashtagem #IVS4ClimateJustice a pošlete nám ji na projekty.cr@inexsda.cz (abychom ji mohli také nasdílet).
 • Více info o celosvětové kampani IVS for Climate Justice najdeš na oficiálním webu.

Propagujte workcampy jako bezpečné místo pro všechny účastníky bez ohledu na jejich pohlaví či sexuální orientaci s kampaní „Not In My Camp!“


Pracovní skupina Gender Equality v rámci Alliance připravila mnoho videí, plakátů, komiksů či infografik, které podporují diskuze k tomuto tématu. Pokud byste toto téma chtěli se skupinou otevřít, mrkněte na web a směle materiály využijte.


Podpořte kampaně k míru a svobodě pohybu


Více informací o těchto celosvětových kampaních najdete na webu.


Pokud vás témata zajímají také více do hloubky:

Pracovní skupiny v síti Alliance i INEX-SDA vytvořily množství podpůrných materiálů k výše zmiňovaným tématům:

 • O tom, jak na sociální inkluzi, se dozvíte více na e-learningu Alliance Online Course on Social Inclusion nebo použijte tento Manuál.
 • O práci s (anti)diskriminací zase pojednává tento Manuál.
 • Tematiku Gender Equality můžete blíže prozkoumat v on-line kurzu.
 • Zde se zase dozvíte, jak řešit obtížné situace, které na workcampu mohou nastat.
 • Další on-line kurz vás zasvětí do tajů týmové spolupráce.
 • Nezapomeňte taky, že tu pro vás, i dobrovolníky na workcampu, je webová aplikace IM-PROVE, která vám pomůže jednoduše přeložit vaši dobrovolnickou zkušenost do jazyka kompetencí.

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení