Podpořte akcí na workcampu inkluzi, rovnost pohlaví či udržitelnost

Novinky

Podpořte akcí na workcampu inkluzi, rovnost pohlaví či udržitelnost

28.5.2018

Workcampy jsou prostorem pro sdílení, učení, ale také zviditelnění hodnot, za kterými stojíme v INEX-SDA i v mezinárodních sítích dobrovolnických organizací Alliance a CCIVS, jejichž jsme součástí. Pokud tento rok vedete workcamp, budeme rádi, když se zapojíte do jedné z tematických kampaní a jednoduchou akcí podpoříte zviditelnění těchto témat mezi účastníky i místní komunitou. Stačí si vybrat to, co vás nejvíce osloví.

Co můžete udělat?

Mezi priority letošních kampaní patří sociální začleňování a rovné příležitosti (social inclusion and accessibility), rovnost pohlaví (gender equality), udržitelnost a klimatická spravedlnost (sustainability and climate justice), mír (peace), lidská práva a svoboda pohybu (human rights and freedom of movement).


Uspořádejte komunitní večeři v rámci „1Table4All Common Action“

 • Připravte různá jídla společně s dalšími dobrovolníky, lidmi z místní komunity, místními neziskovkami, radními, starosty a kýmkoli dalším, kdo se bude chtít připojit.
 • Vytvořte co nejdelší stůl, u kterého se všichni sejdete, najíte se společně a užijete si to. :) Můžete k tomu vytisknout i logo 1Table4All pro zviditelnění kampaně.
 • Vyfoťte se nebo natočte video a sdílejte jej na sociálních médiích s hashtagy :#RaisingPeace | #MakeChangeHappen | #IVS4ClimateJustice
 • Pošlete tyto fotky či videa také na projekty.cr@inexsda.cz (abychom fotku mohli také nasdílet a dejte nám vědět, zda chcete s touto fotkou či videem soutěžit v soutěži 1Table4All). Nejlepší fotka či video vyhraje cenu! :)
  Touto aktivitou podpoříte povědomí o udržitelnosti životního prostředí, sociálním začleňování a bourání genderových stereotypů. Více info o kampani i tématech propojených s 1Table4All Common Action najdete tady.

Uspořádejte den sběru odpadu za udržitelnost životního prostředí


Připojili jsme se k iniciativě „World Cleanup Day“. Výzva pro workcamp je jednoduchá: Uspořádejte „Den sběru odpadu“. Stačí vyrazit na procházku s účastníky, případně i s lidmi z místní komunity, a nezapomenout vzít s sebou pytle na odpadky. :)

 • Udělejte si fotku a sdílejte ji na sociálních sítích s hashtagem #IVS4ClimateJustice a pošlete nám ji na projekty.cr@inexsda.cz (abychom ji mohli také nasdílet).
 • Více info o celosvětové kampani IVS for Climate Justice najdeš na oficiálním webu.

Propagujte workcampy jako bezpečné místo pro všechny účastníky bez ohledu na jejich pohlaví či sexuální orientaci s kampaní „Not In My Camp!“


Pracovní skupina Gender Equality v rámci Alliance připravila mnoho videí, plakátů, komiksů či infografik, které podporují diskuze k tomuto tématu. Pokud byste toto téma chtěli se skupinou otevřít, mrkněte na web a směle materiály využijte.


Podpořte kampaně k míru a svobodě pohybu


Více informací o těchto celosvětových kampaních najdete na webu.


Pokud vás témata zajímají také více do hloubky:

Pracovní skupiny v síti Alliance i INEX-SDA vytvořily množství podpůrných materiálů k výše zmiňovaným tématům:

 • O tom, jak na sociální inkluzi, se dozvíte více na e-learningu Alliance Online Course on Social Inclusion nebo použijte tento Manuál.
 • O práci s (anti)diskriminací zase pojednává tento Manuál.
 • Tematiku Gender Equality můžete blíže prozkoumat v on-line kurzu.
 • Zde se zase dozvíte, jak řešit obtížné situace, které na workcampu mohou nastat.
 • Další on-line kurz vás zasvětí do tajů týmové spolupráce.
 • Nezapomeňte taky, že tu pro vás, i dobrovolníky na workcampu, je webová aplikace IM-PROVE, která vám pomůže jednoduše přeložit vaši dobrovolnickou zkušenost do jazyka kompetencí.

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení