První workcamp pro teenagery v ČR

Sedm dobrovolníků ze zahraničí přijede 16. srpna do vesničky Kyšice, aby zde pomohli s údržbou a zvelebováním obce. Společně se dvěma českými vedoucími budou stříhat keře, pracovat v obecním lese nebo čistit sad. Zůstanou až do konce prázdnin, kdy pro místní děti uspořádají rozloučení s prázdninami. Jde o první mezinárodní dobrovolnický workcamp v ČR určený pro dobrovolníky ve věku 15 – 17 let.

Img 6261
Img 6278
Img 6301

Pro teenagery z Francie, Itálie, Německa, Polska a Ruska je kromě práce připravený také bohatý mimopracovní program. Pojedou se podívat do Plzně, zahrají si golf, navštíví pekárnu a setkají se s místním historikem. „Téma workcampu je ‚Řekni příběh svého města‘, takže budeme každý den sbírat příběhy z Kyšic. Kromě toho dobrovolníci přivezou také příběhy vlastních měst, s těmi se budou moci lidé z vesnice seznámit během mezinárodních večerů,“ popisuje náplň projektu jedna z českých vedoucích, Kateřina Marešová. S příběhy evropských měst se setkají i děti během zábavného odpoledne, které pro ně účastníci připraví na sobotu 29. srpna.

Dobrovolníci budou bydlet v kulturním sále nad tělocvičnou a přislíbené mají i sportovní zápasy s místními. „Rozhodně máme více očekávání než obav,“ odpovídá Karasová na otázku, zda-li se něčeho v souvislosti s prvním českým workcampem pro dospívající bojí. „Středoškoláci jsou skvělá skupina, mají většinou spoustu nápadů a energie, takže se těšíme, s čím přijdou."

Kdy se s námi můžete setkat?
17. – 21. srpna 2015 během dopoledne pracujeme v Kyšicích
24. – 28. srpna 2015 chystáme rozloučení s prázdninami pro děti
29. srpna 2015 odpoledne organizujeme rozloučení s prázdninami pro děti

Mezinárodní večery jsou plánovány na 18., 20. a 25. srpna 2015

Kontakt:

Vedoucí projektu: Jana Karasová

Telefon: 720 413 606

Email: jane.karasova@gmail.com

Novinky