Přijď s námi vykopnout projektové skupinky Dobrovolnického klubu!

Chceš něco dělat i přes rok a navíc díky tomu rozvíjet své dovednosti? Zajímá tě, do jakých aktivit se můžeš v průběhu roku zapojit? Nebo máš přímo nápad na aktivitu, kterou chceš zrealizovat? Pak je 22. říjen tím pravým večerem pro tebe. Přijď se mrknout na “výkop” projektových skupin Dobrovolnického klubu INEX-SDA (DoK) !

Tosipis
Img 0250
Img 0158

22. října budeme v INEXu zjišťovat více o projektových nápadech, zjišťovat, koho který nápad zaujal, sdílet nápady a zkušenosti, nebo se seznamovat s mentory. Setkání nazvané Kick it off! se bude konat 22. října od 18 do 21 hod v kanceláři INEX-SDA, Varšavská 30.

Na setkání se dostaví zástupci již fungujících projektových skupinek, např. CampAway. Zejména ale dobrovolníci okolo INEXu přichází s novými nápady, ke kterým se můžete připojit. Nabídku nápadů připojujeme níže a máte-li zájem se do některé z nich zapojit, neváhejte napsat koordinátorce Lence na dobrovolnickyklub@inexsda.cz. Stejně tak se ozvěte, máte-li sami také nápad – rádi ho do nabídky doplníme! :) Pokud chcete zjistit, jakou podporu nebízí INEX-SDA projektovým skupinkám, stačí mrknout na web.

To si piš!

 • Chceš získat cenné zkušenosti s projektovým managementem?
 • Zajímá Tě literatura či tvůrčí psaní?
 • Jsi zodpovědná/ý a samostatná/ý?
 • Rád/a komunikuješ s lidmi a zapojuješ se do okolního dění?
  Pak je tou pravou příležitostí pro tebe zapojit se do produkčního týmu projektu Mladí básníci pražští.

Kampaň Mladí básníci pražští se snaží se poukázat na význam poezie v dnešní společnosti a podporovat mladé lidi v autorské tvorbě a aktivním občanství. Hlavní aktivitou projektu je bezplatný cyklus tvůrčích workshopů vedený významnými autory (např. Marek Šindelka, držitel ceny Magnesia Litera a jiní).

Nabídnout můžeme:

 • zkušenosti v oblasti kulturního managementu
 • velký potenciál pro osobní rozvoj a uplatnění vlastní kreativity
 • práci v pohodovém mladém týmu…a mnoho dalšího :)

Více o projektu na stránce na Facebooku.

Debaty na téma migrace

 • Není Ti lhostejná aktuální situace okolo migrace?
 • Rád/a bys podpořil/a vznik platformy, kde se dá normálně, kriticky diskutovat s lidmi, kteří mají třeba i odlišný názor?
 • Vadí Ti mediální manipulace obestírající toto téma?

Pak tě třeba zaujme právě tento nápad!

Každý týden na příjemném a neutrálním místě se budeme snažit vytvořit solidní konverzační prostor, týkající se témat migrace a uprchlictví.

Fungovat to může například tak, že v rámci každého večera bude mít zájemce možnost představit svůj názor či pohled na věc ostatním. Prostřednictvím dalších dvou zájemců pak vytvoříme na místě ukázkovou a zejména kritickou debatu o délce několika málo minut. Zbylý prostor bude věnován příspěvkům z řad přítomných – kdokoli bude mít možnost se do následné neformální diskuze připojit, vyjádřit svůj názor a demonstrovat ho na příkladech.

Základ debaty: Interakce rozličných pohledů nesmí překročit meze slušnosti a tolerance vzájemného naslouchání.

Do týmu budou užiteční zejména:

 • Schopní a nápadití mladí lidé, kteří by se chtěli podělit na vytvoření tváře celého projektu, např: design stránky na Facebooku a spot, který by projekt reprezentoval.
 • Komunikativní, aktivní lidé, kteří by se do projektu chtěli zapojit dlouhodobě a pomáhali by vytvářet jednotlivé debaty.

INEX-SDA v Hradci Králové

 • Umíš zaujmout a máš nápady jak přitáhnout pozornost větších skupin?
 • Chceš zjistit, jak probíhá propagace neziskové organizace?
 • Rád/a bys rozvíjel/a svoje prezentační a komunikační dovednosti?
 • Pocházíš z okolí Hradce Králové nebo by ses tam s námi rád/a podívala?

V Hradci Králové ještě organizace INEX-SDA není tolik známá, což jsme se rozhodli to změnit. Společně vymyslíme, jak co nejoriginálněji hradecké studenty oslovit, a poté se za nimi vydáme. Chceme zejména ukázat možnosti, které INEX-SDA nabízí, a zajímají nás i tvé nápady jak na to! Nabízíme zejména možnost rozvinout se v plánování a realizování projektu, komunikačních, prezentačních a organizačních dovednostech. Zkus to s námi ;)

S kým dále spolupracujeme:

Na Den

Začínali jako projektová skupinka DoKu, dnes jsou svébytnou neziskovkou. Projekt Na Den spojuje širokou veřejnost a neziskové organizace pomocí jednodenních dobrovolnických akcí. Jeho cílem je vzbudit zájem o aktivity neziskového sektoru a obecně prospěšné činnosti a příležitosti v našem okolí. Zároveň má přispět ke zviditelnění neziskových organizací v České republice a představit veřejnosti nové možnosti aktivního a smysluplného trávení volného času.
Více hledejte na webu a zapojte se!

Rozšířená rodina

Rozšíření rodiny je způsob, jak vrátit dospělým i dětem podporu a bezpečí, jaké po staletí poskytovaly velké rodiny, které ovšem v naší době téměř vymizely. Samotní dva dospělí sice zvládnou výchovu dětí, ovšem nemohou zajistit všechno, co rodina ke štěstí potřebuje. Rodinou pro nás nemusí být jen lidé s pokrevní vazbou. Rodina jsou lidé, kterým na nás záleží a na kterých záleží nám.

Mnoho lidí má se svými přáteli lepší vztahy než s biologickou rodinou. Co toho využít a poskládat si širší rodinu právě z těchto přátel?
Podrobněji na webu projektu.

Novinky