Vyjeď na první česko-slovenský workcamp v Kazachstánu

INEX-SDA ve spolupráci se slovenskou ekologickou organizací Machaon International a kazašskou organizací Ekoturistické centrum TEK organizuje první ročník workcampu v národním parku Katon Karagay na východě Kazachstánu. Chceš se stát součástí česko-slovenského týmu na tomto pilotním projektu? Čti dál.

%d0%b0%d0%bb%d1%82%d0%b0%d0%b8%cc%86 2131
%d0%b0%d0%bb%d1%82%d0%b0%d0%b8%cc%86 2133
%d0%b0%d0%bb%d1%82%d0%b0%d0%b8%cc%86 2142

O workcampu

Workcamp Festival Medovyj spas je pořádán jako součást projektu Zlatý Altaj- bohatství pro rozvoj regionu, jehož cílem je podpořit rozvoj venkovského a ekologického turismu ve východním Kazachstánu a hůře dostupných oblastech horního Altaje. Národní park Katon Karagay, navržený na zápis jako světové přírodní dědictví UNESCO, má značný potenciál pro rozvoj turistického ruchu, který je však zatím málo využíván. Proto se projekt „Zlatý Altaj“ orientuje na podporu místního rozvoje a propagaci regionu.

Workcamp je určený pro české a slovenské dobrovolníky, kteří budou mít jedinečnou šanci strávit dva týdny v nádherné přírodě národního parku, seznámit se s místní komunitou a podílet se na přípravě místního folklórního festivalu Medovyj spas (Medový sad) oslavujícího bohatství regionu, zejména včelařství.

Poznámka: Slovenští dobrovolníci se hlásí přes partnerskou INEX Slovakia.

Pratické informace

Termín konání

1. – 15. 8. 2016

Místo konání

Usedlost Klimovo u vesnice Katon Karagay – severovýchodní cíp Kazachstánu v podhůří hor Zlatý Altaj

Deadline pro podání přihlášek

Přihlášku je potřeba podat nepozději do 27. 4. 2016, aby bylo dost času na vyřízení potřebných dokumentů k žádosti o vízum.

V tuto chvíli hledáme poslední 2 dobrovolníky.

Více podrobností

… najdeš v popisu workcampu v naší databázi.

Tento projekt patří do Cyklu globálního dobrovolnictví a jeho neoddělitelnou součástí je PŘEDODJEZDOVÉ SETKÁNÍ. Zarezervuj si proto v kalendáři víkend 24. – 26. června.

Po odeslání on-line přihlášky nám zašli také MOTIVAČNÍ FORMULÁŘ.

Nevíš, co to je workcamp?
Přečti si víc…

Novinky