Nabídka lektorování workshopu na letních workcampech v ČR - Globální dobrovolnický karavan

Ahoj všem přátelům a příznivcům INEX-SDA!

Jak možná víte, INEX-SDA se zapojil do projektů u příležitosti Evropského roku rozvoje 2015 (zájemci o více detailů vizte na našem webu.

V létě akci spustíme prostřednictvím velkého Globálního dobrovolnického karavanu – což bude šňůra našich putovních výstav Dobrovolníkem v ČR a Příběhy z východního Nairobi, která oběhne 10 workcampů v České republice. Výstavy budou od června do září neustále na cestě – a vy můžete na cestu vyrazit s nimi!

P1190867
P1200528
Img 20140330 125013

A jak na to?

Hledáme dobrovolníky, kteří mají zkušenosti a zájem o globální témata (jako je udržitelná spotřeba, boj s chudobou, fair-trade, good governance, a prakticky jakákoli další), případně přímou osobní zkušenost ze zemí globálního Jihu, a chtěli by své zkušenosti a znalosti zprostředkovat a ještě si přitom ozkoušet lektorskou roli.
Přihlašte se na e-mail ondra@inexsda.cz, napište nám přibližné téma workshopu, který byste chtěli odvést, a přihlaste se k některému z níže uvedených termínů:

  • Mezno: 29.6. – 1.7.
  • Grabštejn: 15-16.7.
  • Horní Maršov: 22.-24.7.
  • Tvarožná Lhota: 22.-24.7., 27.-29.7.
  • Bečov nad Teplou: 5.-7.8., 10.-14.8.
  • Odolena Voda: 18.-19.8.
  • Dýšina: 1.-4.9.

Můžete si vybrat jeden nebo i klidně více workshopů – rozdělíme je na principu „first come, first served“. U termínů, kde si lze vybrat z více dnů, prosím specifikujte, který termín by se vám hodil nejlépe. Tématům se meze nekladou (měly by zapadat do konceptu nově definovaných Sustainable Development Goals , nicméně uvítáme jakékoli zajímavé globální téma). Pokud by se téma vašeho workshopu týkalo udržitelné spotřeby a produkce, bude to pěkný souběh s klíčovým tématem letošní kampaně Alliance of European Voluntary Service Organisations, v jejímž rámci INEX-SDA mezinárodní workcampy pořádá.Připomínáme, že školení je třeba vést v angličtině, neboť je primárně určeno mezinárodní skupině dobrovolníků.

Workshop sám o sobě nemá pevně stanovený časový limit/rámec – jen je třeba vzít v potaz, že ve všech případech proběhne po “pracovním dni” spíše v podvečerních hodinách, takže ideální rozsah cca 2-3 hodiny. Při plánování s tím tedy prosím počítejte.

Můžeme vám nabídnout proplacení cestovného a pokrytí nákladů na stravování, a rovněž i proplacení materiálu, který budete k workshopům potřebovat. Také by neměl být problém v případě zájmu se na kterémkoli projektu zdržet na nocleh. Neměli byste s tím tedy mít žádné náklady.

Máte chuť školit, ale zároveň také obavu, zda byste to zvládli? Máme řešení i pro vás – můžete vyrazit ve dvou s naším mentorem/mentorkou, který vám nejen pomůže s organizací workshopu, ale může i poskytnout cennou zpětnou vazbu!

Pokud chcete školit na některém z workshopů, dejte prosím vědět na ondra@inexsda.cz do pondělí 15. června.

V případě jakýchkoli dotazů k čemukoli nejasnému pište na tutéž adresu.

S mnoha pozdravy,
Ondra Bradáč, koordinátor projektu k Evropskému roku rozvoje 2015

Novinky