Doraž na slavnostní zahájení kampaně Fotbal pro rozvoj 2015. Slavíme 10 let!

Slavnostní večer zahájíme 19.června v 18:00 v Cafe_prostoru. Vrcholem bude krátká panelová diskuze a premiéra dokumentu, který jsme natáčeli v Nairobi. Projekt letos slaví jubilejní 10. výročí své existence, proto jsme se rozhodli zahájení letos uspořádat trochu opulentněji a budeme rádi, když s námi zůstaneš i po zbytek večera a patřičně ho s námi oslavíš!

Fotbla pr   foto v%c3%bdstava (4)
Pozvanka zahajeni fpr2015
Fotbla pr   foto v%c3%bdstava (16)

Mezi diskutující přijali pozvání: patron projektu a bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Ujfaluši, Martin Náprstek (České rozvojová agentura), Otakar Mestek (Fotbalová asociace České Republiky), Leah Muoki (Mathare Youth Sports Association) a Koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj Štěpán Kyncl (INEX-SDA). Moderování se zhostí Karel Diviš z redakce sportu ČT.

Diskuze bude především směřovat k tématu Fotbalu jakožto nástroje globálního vzdělávání a rozvoje. Stejně jako řada organizací po celém světě i my samozřejmě vnímáme potenciál fotbalu na poli sociální inkluze, či v propojení principů fair play s každodenním životem především mládeže. Jak velký je ovšem tento potenciál a jak se daří naplňovat v praxi bude hlavním výstupem debaty.

Slavnostní večer uvede opulentní příchod česko-keňského týmu z guerilové fotbalové tour po pražském metru a jejich následná společná performance afrických tanců. Vrcholem večera bude vedle TK i premiéra dokumentu z Nairobi. Celý večer bude okořeněný živou hudbou i přítomností improvizovaného fotbalového hřiště před budovou. Na něm se bude moci kdokoli kdykoli zapojit do nonstop probíhajícího fotbalového masakru.

Na 10:00 následujícího dne je na hřišti TJ Chodov plánován slavnostní výkop prvního fair play zápasu letošní tour Kampaně Fotbal pro rozvoj 2015 s bohatým doprovodným programem, kam musíš zaručeně také přijít.

Event k slavnostnímu večeru zde
Event k Turnajovému dni zde

Novinky