INEX-SDA poslal svůj nový web do posilovny

Vytvořit webovou stránku tak, aby byla přehledná a poskytovala vyčerpávající informace, není zrovna lehkým úkolem. Chrabrý tým z řad organizace INEX-SDA se však této výzvy nezalekl. Právě naopak – byl sveden lítý boj se starým webovým rozhraním. A jaký je konečný výsledek? Podle týmu testerů z Posilovny webů si INEX nevede vůbec špatně.

Inex02
Inex01
Inex03

Nový web důkladně prohlédli, odhalili několik šotků a na závěr dobře poradili. Abychom se o nich a jejich práci dozvěděli víc, položili jsme jim několik otázek, na které nám odpovídal Jiří Martišek.

Jak vznikl nápad založit Posilovnu webu?
Spousta českých webů má velký potenciál vypadat lépe a přilákat tak více zákazníků. Díky Posilovně webů jim v tom můžeme pomáhat. Naší inspirací byl projekt fungující v zahraničí. Nic podobného jsme v ČR neobjevili, a tak jsme se rozhodli projekt spustit sami.

Co byste nejvíce vytkli webům v neziskovém sektoru, co by měli zlepšit?
Každý web má své přednosti i nedostatky. Nelze tedy obecně něco vytknout, ale je možné poradit. Vždy je třeba ohlídat, aby se návštěvník dozvěděl, co nezisková organizace nabízí a proč by se zrovna on měl zapojit. A pak mu neházet klacky pod nohy, ať už ve formě špatné struktury webu nebo dokonce technických chyb.

Jakou nejzajímavější zakázku jste dosud (mimo INEXu :)) měli?
Každá zakázka je zajímavá, každá je jiná. Spíše než zakázky je zajímavé pozorovat testery v akci. Jak se na stránkách ztrácejí, jak se jim nedaří odebrat produkt z košíku nebo jak musejí pracně přepočítávat velikost nohy, když si chtějí koupit lyžařské boty.

Jak moc je možnost zvýšit efektivitu webu testováním použitelnosti?
Jsou známy případy, kdy drobná změna na webu zvýšila firmám zisky o statisíce dolarů měsíčně. To se samozřejmě bavíme o webech firem s velkým obratem. Každý web by ale měl testováním použitelnosti projít, protože skuteční uživatelé vidí web vždy jinak než jeho tvůrci. Zvýšení efektivity webu je tak s každým otestováním téměř jisté.

Co vás a váš tým zaujalo na webu INEXu, jde náš web s trendem doby?
Zaujalo nás, že testeři našli vše, co hledali a že struktura webu je přehledná. Je jen škoda, že web není přizpůsoben ke zobrazení na mobilních zařízeních. Někdo by mohl namítnout, že ani grafika neodpovídá moderním trendům, ovšem dle našeho názoru je dostatečně čistá a přehledná a na webu tohoto typu působí v konečném důsledku dobře.

Logo2

Novinky