Cyklus globálního dobrovolnictví > Inexsda.cz

CYKLUS GLOBÁLNÍHO DOBROVOLNICTVÍ

Projít Cyklem globálního dobrovolnictví znamená postupovat s INEXem krok za krokem od přípravy, účasti na projektu až ke společnému setkání po návratu z dobrovolnického projektu, a získat tak ucelenou a vědomou dobrovolnickou zkušenost. Předodjezdové setkání je neoddělitelnou součástí účasti na všech projektech v zemích Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky, ale ostatních částí Cyklu globálního dobrovolnictví se můžeš zúčastnit nezávisle na jiných.


INFORMAČNÍ SETKÁNÍ PRO NOVÉ DOBROVOLNÍKY

Zaujala tě možnost vyjet do zahraničí jako dobrovolník, ale nejsi si jistý/á, co pro to musíš udělat? Chceš vědět jak to na workcampu, nebo dlouhodobém projektu funguje? To vše a mnohem víc se dozvíš na našich informačních setkáních pro dobrovolníky “začátečníky”.


Kdy a kde?


Nejbližší termín a místo informačního setkání najdeš tady. Na více informací o workcampech nebo dlouhodobějších projektech se můžeš přijít zeptat v konzultačních hodinách v Praze, nebo e-mailem a telefonicky (workcamp@inexsda.cz, 222 362 713).


PŘIHLÁŠENÍ NA DOBROVOLNICKÝ PROJEKT

Vyber si workcamp, nebo středně či dlouhodobý projekt z nabídky INEX-SDA, odešli přihlášku, motivační formulář a registrační poplatek. Naši koordináři vyřídí tvoje přijetí na projekt a poskytnou ti potřebné informace.


PŘEDODJEZDOVÉ SETKÁNÍ

Neoddělitelnou součástí výjezdu na projekty v zemích Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky je předodjezdové setkání. Předodjezdové setkání umožňuje dobrovolníkům zasadit jejich dobrovolnickou zkušenost do širšího globálního kontextu. Zároveň nabízí metody pro kritickou analýzu vztahů mezi globálním Jihem a Severem a prostor pro mapování vlastní identity.


CO JE cílem Předodjezdového setkání?


Rozvinout kritické myšlení, sebe-reflexi, mediální gramotnost a seznámit se se základy kritického globálního vzdělávání v kontextu mezinárodního dobrovolnictví.


CO NENÍ cílem Předodjezdového setkání?


Poskytnout informace k praktické přípravě (např. co si vzít s sebou) nebo informovat o reáliích projektových zemí.


Co tě na setkání čeká?

  • Formou neformálního učení a diskuzí pronikneš pod pokličku etického globálního dobrovolnictví v zemích globálního Jihu.
  • Potkáš se s dalšími dobrovolníky, kteří vyjíždějí na podobné projekty a budeš mít příležitost s nimi sdílet své zkušenosti, očekávání a motivace.
  • I přesto, že cílem setkání není nabídnout komplexní cestovatelské rady, část setkání bude věnována sdílení praktických doporučení zkušených lektorů a užitečných zdrojů informací.
  • Čeká tě inspirativní víkend, během kterého budeš mít možnost lépe poznat nejen další dobrovolníky, tým INEX-SDA, ale i sebe.

Chceš o setkání vědět víc? Přečti si článek na našem blogu a podívej se na fotky z dubnového víkendu.


Kdy a kde?


Nejbližší víkedové setkání se uskuteční 8. - 10. června 2018 v Nymburce. Toto setkání je určeno pro všechny, kteří plánují odjet během léta 2018. Přihlásit se můžeš vyplněním toho formuláře, čím dříve, tím lépe!


Na setkání budeš vítán/a i pokud se o účasti na projektu v jedné ze zemí Střední a Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Oceánie a Blízkého východu teprve rozhoduješ. Setkání je ale otevřené také pro dobrovolníky přijaté na projekty, které do CGD nespadají, a také pro veřejnost. Přečti si ale pečlivě podmínky účasti.


S dotazy ohledně obsahu Předodjezdového setkání se obracej na vzdelavani@inexsda.cz.


PONÁVRATOVÉ SETKÁNÍ

Zapiš si do diáře, že ponávratové setkání se uskuteční o víkendu 12. – 14. října 2018 na chatě Doubravka u Chotěboře. Podrobné informace pošleme všem účastníkům cyklu.


Novinky

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter

Partneři

Tento web používá cookies. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.