Cyklus globálního dobrovolnictví > Inexsda.cz

CYKLUS GLOBÁLNÍHO DOBROVOLNICTVÍ

Projít Cyklem globálního dobrovolnictví znamená postupovat s INEXem krok za krokem od přípravy, účasti na projektu až ke společnému setkání po návratu z dobrovolnického projektu, a získat tak ucelenou a vědomou dobrovolnickou zkušenost. Předodjezdové setkání je neoddělitelnou součástí účasti na všech projektech v zemích Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky, ale ostatních částí Cyklu globálního dobrovolnictví se můžeš zúčastnit nezávisle na jiných.  1. Přihlášení
  2. Předodjezdové setkání
  3. Ponávratové setkání


Photo credit: Tereza Líkařová (workcamp Tanzánie)


PŘIHLÁŠENÍ NA DOBROVOLNICKÝ PROJEKT

Vyber si workcamp, nebo středně či dlouhodobý projekt z nabídky INEX-SDA, odešli přihlášku a registrační poplatek.


Poté rovnou vyplň v angličtině a pošli na email (workcamp@inexsda.cz) motivační formulář.


Motivační formulář


Naše koordinátorky vyřídí tvoje přijetí na projekt a poskytnou ti potřebné informace. Na více informací o workcampech nebo dlouhodobějších projektech se můžeš přijít zeptat v konzultačních hodinách v Praze, nebo e-mailem a telefonicky (workcamp@inexsda.cz, 222 362 713).


PŘEDODJEZDOVÉ SETKÁNÍ

Neoddělitelnou součástí výjezdu na projekty v zemích Afriky, Asie, Střední a Jižní Ameriky je předodjezdové setkání. Předodjezdové setkání umožňuje dobrovolníkům zasadit jejich dobrovolnickou zkušenost do širšího globálního kontextu. Zároveň nabízí metody pro kritickou analýzu vztahů mezi globálním Jihem a Severem a prostor pro mapování vlastní identity.


CO JE cílem Předodjezdového setkání?


Rozvinout kritické myšlení, sebe-reflexi, mediální gramotnost a seznámit se se základy kritického globálního vzdělávání v kontextu mezinárodního dobrovolnictví.


CO NENÍ cílem Předodjezdového setkání?


Poskytnout informace k praktické přípravě (např. co si vzít s sebou) nebo informovat o reáliích projektových zemí.


Co tě na setkání čeká?

  • Formou neformálního učení a diskuzí pronikneš pod pokličku etického globálního dobrovolnictví v zemích globálního Jihu.
  • Potkáš se s dalšími dobrovolníky, kteří vyjíždějí na podobné projekty a budeš mít příležitost s nimi sdílet své zkušenosti, očekávání a motivace.
  • I přesto, že cílem setkání není nabídnout komplexní cestovatelské rady, část setkání bude věnována sdílení praktických doporučení zkušených lektorů a užitečných zdrojů informací.
  • Čeká tě inspirativní víkend, během kterého budeš mít možnost lépe poznat nejen další dobrovolníky, tým INEX-SDA, ale i sebe.

Chceš o setkání vědět víc? Přečti si článek na našem blogu a podívej se na fotky z květnového víkendu.


Kdy a kde?


Víkendové setkání v tomto roce se uskuteční (vyber si jeden z nabízených termínů před plánovaným odjezdem):
10. - 12. května 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.


Přihlásit se


a 28. - 30. června 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.


Přihlásit se


podzimní termín:
8. - 10. listopadu 2019 (přihlašování bude spuštěno během léta)


Pro dobrovolníky, kteří plánují odjet na projekt před 12. květnem, uspořádáme individuální předodjezdové setkání v dřívějším termínu (kontaktujte nás včas a domluvíme se).


Na setkání budeš vítán/a i pokud se o účasti na projektu v jedné ze zemí Střední a Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Oceánie a Blízkého východu teprve rozhoduješ. Setkání je ale otevřené také pro dobrovolníky přijaté na projekty, které do CGD nespadají, a také pro veřejnost. Přečti si ale pečlivě podmínky účasti.


S dotazy ohledně obsahu a účasti na Předodjezdovém setkání se obracej na vzdelavani@inexsda.cz.


PONÁVRATOVÉ SETKÁNÍ

Nejen příprava předem, ale také zpracování nově nabytých zkušeností je důležité. Na podzim proto pořádáme víkendové ponávratové setkání, kde se sejdou účastníci Cyklu globálního dobrovolnictví spolu s vedoucími workcampů v ČR a dobrovolníky z Evropských workcampů. Setkání se tak stává unikátní příležitostí sdílet a naslouchat různorodým příběhům z různých pohledů. V neposlední řadě je setkání ideálním místem pro napojení se na další dobrovolnické aktivity v ČR.


Zapiště si do diáře, že ponávratové setkání se uskuteční o víkendu 11. – 13. října 2019 na chatě Doubravka u Chotěboře. Podrobné informace pošleme všem účastníkům cyklu.Novinky

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení