Volunteering for the Future - dobrovolnictví pro budoucnost > Inexsda.cz

Volunteering for the Future - dobrovolnictví pro budoucnost

Společně s INEX-SDA se partneři z Německa, Irska a Velké Británie v rámci tříletého projektu chtějí zaměřit na podporu aktivní občanské role dobrovolníků, kteří se po návratu ze zemí globálního Jihu chtějí dále společensky angažovat a rozvíjet.


Projekt pro účastníky potrvá tři roky a bude založen na mapování situace aktivního občanství ve spojení s dobrovolnictvím. Na základě výzkumu vyústí v řadu školení a fundovaných vzdělávacích aktivit, kterými chce účastníkům poskytnout podporu v dalším odborném vzdělání a seberozvoji.


Projekt se uskutečňuje v rámci programu Erasmus+. Podílí se na něm společně s INEX-SDA sdružení COMHLAMH – DEVELOPMENT WORKERS IN GLOBAL SOLIDARITY (Irsko), Forum für internationale Entwicklung +Planung (finep, Německo) a VOLUNTEERING MATTERS (Velká Británie).


Výstupy projektu

Co dál? – manuál kurzu


Na základě mnohaletých zkušeností organizací zapojených do projektu a výsledcích pilotního kurzu pro dobrovolníky po návratu ze zahraničí vznikl manuál nazvaný “What Next?”/Co dál?. Ten umožňuje vytvořit kurz a provést v něm účastníky ve čtyřech fázích od jejich dobrovolnické zkušenosti k aktivnímu občanství.
What next? – mezinárodní kurz pro dobrovolníky po návratu ze zahraničí


Na přelomu září a října 2016 se na chatě Doubravka uskutečnil 6-denní kurz pro 35 účastníků ze 4 partnerských zemí (ČR, Irsko, VB, Německo). Kurz vytvořil prostor, ve kterém mohli dobrovolníici reflektovat svou zkušenost a proměnit ji do akčních projektů.


fotografie
Zapojování dobrovolníků do aktivního občanství – výzkum, učení se a příklady dobré praxe ze čtyř zemí


Organizace zapojené do projektu hodnotily podobu aktivního občanství ve své zemi a identifikovaly příklady dobré praxe pro podporu aktivního občanství. Projekt inicioval také celoevropský průzkum týkající se aktivního občanství u lidí s dobrovolnickou zkušeností ze zahraničí. Výsledkem je 12 doporučení, jak dobrovolníky po návratu aktivizovat.


Stáhnout (anglicky)


partneri:

Novinky

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter

Partneři

Tento web používá cookies. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím.