Byla jsem skutečně zapojená do PR managementu organizace

Blog

Byla jsem skutečně zapojená do PR managementu organizace


„A co máš v plánu, až dostuduješ?“ Otázka, kterou nesnáší snad všichni studenti včetně mě. Byl začátek léta, posledního léta, než dokončím vysokou, a já věděla, že bych si měla začít koukat po tom, co se mnou za rok bude a sbírat přes léto zkušenosti, které se mi budou v budoucnu hodit. S INEXem jsem měla dlouholeté zkušenosti jako dobrovolnice i jako vedoucí workcampů. Znala jsem tak práci, přístup, i cíle organizace, které mi už od začátku byly blízké a odkud také pochází můj zájem o práci v neziskovém sektoru. Když jsem proto uviděla nabídku letní PR stáže, ani jsem nezaváhala a hned jsem se přihlásila.


Co odlišovalo moji zkušenost se stáží INEX od jiných prací, které jsem v minulosti měla, je vysoká míra flexibility a individuality ve všem od zaměření úkolů po pracovní hodiny. Kvůli studijním povinnostem jsem měla možnost stáž absolvovat jen v letních měsících a jen některé dny. Nebyl to žádný problém! Na stáž jsem docházela necelé 3 měsíce dva dny v týdnu a nějakou práci jsem bez problému mohla dělat z domova na dálku. Zkušenosti s PR jsem měla už před nástupem na stáž, a přesto, že jsem se v tomto odvětví chtěla rozvíjet dál, měla jsem chuť zkusit si a naučit se i nové věci. V INEXu mi vyšli vstříc a dostala jsem se tak i k práci z jiných sekcí. Krom toho, že jsem se tedy částečně starala o sociální media, zpracovávala fotky a videa nebo textové materiály pro PR sekci, překládala jsem taky materiály pro GLEN, zpracovávala evaluace a psala články pro dobrovolnický odbor. Měla jsem také možnost přijít s vlastními nápady. Chtěla jsem přiblížit workcampy a dobrovolnictví těm, kteří o takovýchto projektech nikdy neslyšeli, a ukázat jim, jak probíhají. Během stáže jsem vyjela na část workcampu jako vedoucí a měla jsem tak možnost vytvořit vlastní koncepční výstup pro Instagramu INEX. Pomocí Instastories mohli naši fanoušci sledovat dění na táboře a stát se na dálku jeho součástí. Kdo ví, třeba je to motivuje jednou se také nějakého projektu zúčastnit…


Je toho hodně, co si z mé stáže odnesu, a tohle by byl velmi dlouhý článek, kdybych měla vše vyjmenovat. Co ale musím vyzdvihnout, a čeho si nejvíce vážím, je, že jsem byla skutečně zapojená do PR managementu organizace. Chodila jsem na týdenní schůze, kde se mnou vždy všichni mluvili otevřeně a ochotně odpovídali na mé dotazy. Nebála jsem se tak nikdy sama se do diskuze zapojit. Díky tomu jsem mohla lépe pochopit, jakým způsobem fungují neziskové organizace, od financování po správu a propagaci. A spíše pro pobavení, dostala jsem se tady také k materiálům a informacím, které mě inspirovaly pro výběr tématu mé budoucí bakalářské práce, s jejímž zaměřením jsem se potýkala už alespoň čtvrt roku. Stačilo pár týdnu u INEXu a bylo hotovo.


To, co mě nejvíce přitahovalo k dobrovolnictví, a tedy i k INEXu, jsou ti lidé, kteří se v této oblasti angažují. Všichni jsou motivovaní a je na nich na první pohled vidět, že opravdu rádi dělají svou práci. Už když jsem odcházela z interview, nebo během mého prvního dne, kdy si celá kancelář šla dát oběd společně, aby mě poznali, jsme měla pocit, jako bych byla zase na workcampu. Vzhledem k tomu, že workcampy byly a jsou jedny z mých nejoblíbenějších vzpomínek, chodila jsem do kanceláře INEXu stejně ráda. Všichni tu jsou přátelští a milí, letní vedra Prahy v posledním patře domu na Vinohradech se hned tak dají snášet lépe. Cítila jsem se hned od začátku až do konce jako vítaná součást týmu, a to není všude samozřejmostí.


Kristina Králová


Také tě láká možnost proniknout do kuchyně naší PR sekce? Pak máš ideální šanci. Právě hledáme člověka na novou PR stáž pro říjen až leden!


Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení