BUĎ AKTIVNÍ nejen ve škole aneb jak to začalo a jak pokračujeme

Blog

BUĎ AKTIVNÍ nejen ve škole aneb jak to začalo a jak pokračujeme

S ročním startupovým programem INEXup to rozjela skupina, která si dává za cíl informovat studenty o nejrůznějších aktivitách mimo školu. Přečtěte si jak to začalo a jak se jim daří.


Nápad na náš projekt přišel v průběhu minulého roku, kdy INEX vypsal další cyklus INEXupu. INEXup pomáhá lidem, kteří chtějí rozjet svůj projekt nebo se do nějakého zapojit a dává možnosti si projít několika kurzy a mít vlastního mentora.


Rozhodly jsme se přihlásit, a to s projektem, ve kterém chceme vytvořit databázi, která bude obsahovat nejrůznější aktivity od stáží, přes konference až po soutěže. Tento projekt mě napadnul, když jsem si vzpomněla na svou střední školu, kdy jsem skoro až záviděla kamarádům z Prahy a dalších velkých měst, že mají spoustu mimoškolních aktivit a vůbec nevěděla, kde takové aktivity hledat.


Primárně bychom chtěly, aby databáze pomohla studentům a učitelům na školách v malých městech. Aby těm, co chtějí být aktivní nebo chtějí zapojit ostatní odpadla nutnost hledání možných příležitostí. Jednoduše, vše najít na jednom místě.


Postupně jsme si prošly třemi různými semináři. Za mě musím říct, že semináře byly skvělé. Nejen, že se člověk potká s lidmi z ostatních projektů, ale má příležitost se nad svým projektem zamyslet opravdu do hloubky.


Až do února jsem o projektu spíš přemýšlela, protože mě čekaly státnice. Ale po nich jsme zabraly (společně s Eliškou – druhou členkou týmu) a máme stránky, na kterých ale stále budeme dost pracovat. Také na nich najdete naše logo, články a také krátké medailonky.


Mám radost z toho, že na stránkách už najdete odkaz na tvořící se databázi, zatím do ní vkládáme různé aktivity, které nějakým způsobem známe či jsou nám blízké, proto je můžeme jen doporučit.


Databázi chceme doplnit o další aktivity, proto pokud máte zkušenosti s různými stážemi, soutěžemi a dalšími možnostmi, jak se rozvíjet, budeme rády, když nám na ně pošlete odkaz.


Bohužel jsem zjistila, že databázi stihl vytvořit i někdo jiný, proto nyní přemýšlíme, jak se naše databáze bude odlišovat, protože rozhodně kvůli tomu nechceme projekt ukončit. Přece jenom je to něco, na čem už nějakou dobu pracujeme a taky nás to moc baví.


Kromě toho také přemýšlíme nad možností, jak stránky více oživit například fotkami či videem. Rády bychom do budoucna založily i stránku na facebooku a přidávaly pravidelně články (třeba o zkušenostech různých lidí s mimoškolními aktivitami) a také daly databázi hezčí podobu.


Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení