Moje stáž v Inexu mi pomohla rozvíjet své schopnosti

Blog

Moje stáž v Inexu mi pomohla rozvíjet své schopnosti

Když jsem si před pár měsíci hledala v Praze brigádu, nebylo to vůbec jednoduché, protože jsem musela ještě párkrát do týdne jezdit pravidelně do školy do Olomouce a můj čas byl tedy docela omezený. Nakonec jsem si na Facebooku všimla příspěvku, že Inex hledá stážistu do PR sekce. Nějaké zkušenosti už jsem v téhle oblasti měla a chtěla jsem je dál rozvíjet a hlavně jsem Inex coby účastník jednoho workcampu před pár lety už trochu znala. A tak jsem se rozhodla, že se přihlásím. Z počátku jsem si nebyla moc jistá, jestli je to opravdu to, co se mi do života bude hodit, pracovat v neziskové organizaci. Dnes jsem ale za tuhle příležitost hrozně ráda a vůbec svého rozhodnutí nelituji. A proč vlastně?


Začnu úplně od začátku. Před osobním setkáním jsem měla zpracovat pár úkolů, které měly nastínit můj zájem o stáž. Vypracovala jsem propagační leták s pozvánkou na informační schůzku o workcampach a napsala dvě krátké tiskové zprávy. Pár dnů na to mi přišel email, že se mám dostavit osobně. INEX-SDA sídlí kousek od Náměstí Míru v ulici Varšavská v prostorné, ale útulné kanceláři ve 3. patře. Pohovor proběhl ve velmi přátelském duchu a já věděla, že se tam budu cítit dobře.Celá stáž byla na čtyři měsíce. Po celou dobu mé působnosti v Inexu jsem měla na starost částečnou správu sociálních sítí, pracovala jsem s články o workcampech, naučila jsem se také pracovat s úpravou videí a tvorbou plakátů a když jsem měla možnost připojit se k nějaké zajímavé akci, měla jsem naprostou volnost, všechny nápady byly vítány. V Inexu nelze čekat, že bude mít stážista pravidelně každé ráno na stole seznam se striktními úkoly. Celé to bylo dost o kreativním duchu a o přispění ruky k dílu, takže se meze nekladly a pokud nejste zrovna ten typ, co vyhledává práci kancelářské krysy v uzavřeném prostoru, co jen celé dny ťuká monotónně do klávesnice, pak je právě tohle ideální volba. Nakonec jsem musela skončit o pár týdnů dříve kvůli pracovní nabídce ve Francii, takže jsem lidem z Inexu moc vděčná, že mě v tomhle kroku podpořili a vyšli mi vstříc.


A co se mi na celých těch pár týdnech líbilo nejvíc? Nebyl snad den, kdy bych šla do Inexu nerada. Byla to pro mě taková malá oáza klidu a odpočinku, což teda neznamená, že jsem hodila nohy na gauč a tím jsem měla odpracováno (i když ten gauč tam fakt je!). Zkrátka tu jsou všichni stále pozitivně naladění, a i když nemáte třeba zrovna úplně svůj den, Inex mě vždycky vyléčil svým klidem a nadšením všech do své práce zároveň. A to mě na tom asi naplňovalo nejvíc. Věděla jsem, že přispívám k něčemu, co dává smysl, že ten smysl v tom vidí i ostatní a že je tady prostě svět ještě stále v pořádku. Jediné, co bych Inexu vytkla, je snad ta nejmenší kuchyňka ever a jedna jediná mikrovlnka, na kterou se pravidelně v 12:00 stojí nekončící fronta! :-)


Přeji celému Inex-týmu mnoho úspěchů a děkuju moc všem, kteří se mi během mé stáže v Inexu věnovali a umožnili mi tak nahlédnout pod pokličku fungování neziskové organizace.


Autorka: Veronika Černá


Nová nabídka stáží je již vypsaná, přidej se k nám taky!


Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení