Organizátorem workcampu v ČR > Inexsda.cz

Zorganizujte workcamp

Jste nezisková organizace nebo obec? Máte (nápad na) zajímavý veřejně prospěšný projekt v oblasti ekologie, obnovy památek, sociálních služeb či oživení dění v místní komunitě a veřejném prostoru?


Pozvěte k sobě skupinu dobrovolníků ze zahraničí i z ČR na mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp).
Získáte možnost obohatit váš projekt o nový, mezinárodní rozměr, zapojíte místní občany do vašich aktivit, nabídnete místní mládeži i široké veřejnosti zajímavé aktivity včetně možnosti využít cizí jazyky a poznat jiné kultury z celého světa.


Každoročně spolupracujeme na realizaci workcampů s 30 neziskovými organizacemi a obcemi.


Přehled workcampů 2019


Co jsou workcampy?


Mezinárodní dobrovolnické projekty, které spojují dobrovolníky z různých zemí světa včetně ČR různých věkových kategorií při práci na lokálních veřejně prospěšných projektech. Trvají obvykle 2-3 týdny, práce je velmi různorodá a účastní se jich skupina 7-16 dobrovolníků. Projekty mají vždy dva hlavní cíle: podpořit lokální organizace a obce dobrovolnickou prací a zprostředkovat jedinečnou mezikulturní zkušenost všem zúčastněným. Na každém workcampu působí 1-2 čeští dobrovolníci vyškolení INEX-SDA (vedoucí workcampu), kteří mají na starosti koordinaci mezinárodní skupiny a zprostředkovávají kontakt s hostitelem projektu a místní komunitou.


Kdo může hostovat workcamp?


Při realizaci workcampu spolupracujeme primárně s NNO a obcemi, v opodstatněných případech také s jinými právnickými či fyzickými osobami. Podmínkou je, aby projekt (včetně pracovní náplně) byl veřejně prospěšný a neziskový a umožňoval nějakou formu propojení s místní komunitou. Jsme otevřeni spolupráci s partnery z celé ČR.


Je možné přijmout dobrovolníky i na delší dobu?


Ano, nabízíme neziskovým organizacím a obcím také možnost přijmout na svůj projekt i malou skupinku dobrovolníků nebo jednotlivé dobrovolníky na delší dobu – v rozmezí od 1 měsíce až do 1 roku. Cíl, charakter i podmínky těchto delších projektů jsou podobné jako u workcampů s tím rozdílem, že na delším projektu zajišťuje hostitel sám koordinaci dobrovolníků a nejsou tam tedy vedoucí z INEX-SDA.


Chcete se dozvědět více?


Prostudujte si naši příručku pro místní hostitele projektů.
Získejte inspiraci u již existujících workcampů na mapě výše.


Máte dotaz nebo zájem o spolupráci s INEX-SDA? Kontaktujte nás!
Eva Macková, projekty.cr@inexsda.cz, 222 362 715


INEX-SDA má akreditaci Ministerstva vnitra ČR pro vysílání dobrovolníků dle zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě v rámci programu „Dobrovolníci pro obce a organizace“.


Příklady workcampůDonoři

Mediální partner

Partneři workcampů

Novinky

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení