Obnova historického pivovaru I

2. července 2020 - 8. července 2020 (7 dnů)

Česko
RENO
18+
English
Počet dobrovolníků: 7
Volná místa celkem: 6
Vybrat Vybráno
Kód projektu: SDA 201b
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
7
Volná místa celkem
6

Popis

Workcamp je pořádán ve spolupráci s neziskovou organizací Šemík, která působí v malé vesnici Čechtín. Organizace se zaměřuje na realizace sociálních programů a projektů přispívajících ke kulturnímu a společenskému rozvoji regionu, na obnovu tradic, obnovu a rozvoj tradičních rukodělných řemesel, pořádání společenských a řemeslných slavností. A také momentálně renovují starý pivovar v Čechtíně. Organizace pořádá historické módní přehlídky a ukázky řemesel a provozuje muzeum svatebních šatů. Cílem workcampu je postupná obnova areálu bývalého pivovaru, oživení prostoru a jeho zpřístupnění veřejnosti (workshopy řemesel, kulturní akce apod.). Vrácení života kulturní památce. Hlavním cílem bude odstraňování betonu ze sýpky za účelem navrácení historické podlahy do původního stavu.

Místo

Čechtín (300 obyvatel). Vesnice se nachází na Vysočině, 30 km od Jihlavy a 12 km od Třebíče (UNESCO). Ve vesnici je veřejný bazén, obchod, hospoda a pošta. Místo setkání: Jihlava. Čas přijezdu ve večerních hodinách. Hostící organizace bude nabírat dobrovolníky autem a odveze je do místa konání workcampu. Z Prahy to sem trvá 1,5 hodiny. Přesné informace budou upřesněny v informačním letáku. Volný čas: Plavání v místním bazénu (200 m z ubytování), výlet do Třebíče (UNESCO), ping pong, šipky, táborák, badminton, exkurze na tvrz Stránecká Zhoř.

Požadavky

Workcamp není vhodný pro lidi s alergií na prach. Budete bydlet v budově společně s rodinou s dětmi, proto je potřeba se chovat ohleduplně.

Práce

Pod vedením hostující organizace budete odstraňovat beton ze staré sýpky za účelem navrácení historické podlahy do původního stavu. Budete uklízet další prostory a připravovat je na rekonstrukci. Aktivity mohou zahrnovat zdění, malování, bourání, stavění plotu, rekonstrukce podlah. Práce bude vycházet ze současných potřeb a bude záležet na schopnostech a zájmech účastníků. Práce bude fyzického rázu. Další možností bude pomoc muzeu. Vzdělávací činnost: Prohlídka areálu pivovaru s výkladem, setkání s místními a členy spolku, přednáška o historii svatebních šatů, možnost uspořádání módní přehlídky v historických kostýmech.

Ubytování

Ubytování bude zajištěno v budově pivovaru. Budete spát v ložnicích po dvou. Sebou si vezměte spacák. Na místě jsou toalety a sprchy. Ubytování je v budově, kde probíhá rekonstrukce. Místo není vhodné pro lidi s alergií na prach. Strava zajištěna hostitelskou organizací (3 jídla denně), dobrovolníci pomáhají v kuchyni Během mezinárodního večera budete mít možnost představit svoji národní kuchyni. Vezměte si sebou vaše oblíbené recepty.

Lokalita

Poznámky

Rádi přivítáme šikovné a pro věc zapálené dobrovolníky se zájmem o historické budovy.

Vybráno: workcampů
Vyplnit přihlášku