Mezinárodní léto ve Štolmíři

12. července 2020 - 18. července 2020 (7 dnů)

Česko
Pomáhám komunitě
18+
English
Počet dobrovolníků: 7
Volná místa celkem: 0
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 102b
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
7
Volná místa celkem
0
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Workcamp se koná v malé vesnici Štolmíř ve spolupráci s místní neziskovou organizací Mamaloca. Tato organizace pracuje pro místní komunitu v souladu s přírodou. Organizace se věnuje vzdělávání, pomoci komunitě a podpoře kulturního života ve Štolmíři a okolí. Mezi její aktivity patří vedení IT klubu pro seniory, vedení dětských skupin a organizace příměstských táborů. Také se snaží o záchranu místního kostela sv.Havla, organizuje koncerty, divadelní představení a festivaly. Každý měsíc pečou chleba místním obyvatelům ve speciální peci. Cílem tohoto workcampu je pomoci s renovací kostela sv. Havla, vytvořit venkovní posezení a pomoci s organizací uměleckého příměstského tábora pro děti.

Místo

Štolmíř (101 domů). Štolmíř je vzdálený 1 km od Českého Brodu (10-15 minut chůze). Ve vesnici je veřejné fotbalové hřiště a jezírko. Praha je vzdálená 35 minut vlakem. Adresa: Havelská 3, 282 01 Český Brod - Štolmíř Místo setkání: Štolmíř. Čas přijezdu je obvykle odpoledne. Z Prahy to sem trvá 35 minut. Přesné informace budou upřesněny v infosheetu. Volný čas: Výlet na kole po okolí, výlet do Prahy, turistika, koupání v chrasnickém lomu, projekce filmů. K dispozici je piano a projektor.

Požadavky

Prosíme o zaslání motivačního dopisu, kde popíšete, proč jste si vybrali právě tento workcamp, jaké máte zkušenosti s prací s dětmi a vaše zkušenosti v kreativní oblasti. Alkohol není povolen během práce a při kontaktu s dětmi.

Práce

Budete se podílet na různých aktivitách: a) práce v oblasti kolem kostela (odstraňování invazivních rostlin, čištění náhrobků, stavba lešení, zasklení oken atd.); b) tvorba a instalace venkovního nábytku a dalších prvků ve vesnici (lavičky, sochy, altány atd.) c) pomoc s organizací workshopů během denního tábora pro 30 dětí ( budou vybráni 4 dobrovolníci s ohledem na jejich preference v motivačním dopisu). Mimopracovní činnost: Návštěva kovářské dílny, exkurze do pivovaru, pečení chleba, práce v obchodě s keramikou, velké množství manuálních aktivit, poznáte hostící organizaci a její aktivity a budete mít možnost navštívit kostel sv.Havla s komentovanou prohlídkou.

Ubytování

Ubytovaní budete v budově hostitelské organizace. K dispozici je velký půdní prostor, malá kuchyň a koupelna. Toalety jsou v přízemí. U budovy je velká zahrada a dílna. Spaní na matracích ve vlastním spacáku. Další možností je spaní ve stanu nebo v jurtě na zahradě. Na zahradě je možnost využít ohniště a přístřešek jako posezení. Během dětského tábora bude jídlo poskytováno organizací. Ve zbylém čase si budete sami připravovat snídaně a večeře. Oběd je zajištěn hostitelskou organizací. Na fotky se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/pg/osmamaloca/photos/.

Lokalita

Poznámky

Je možné zúčastnit se obou workcampů Mezinárodní léto ve Štolmíři I a II (5.-18.7.). Stačí, když nám to napíšeš do poznámky v přihlášce. Poplatek zaplatíš jen jednou. V okolí je spousta domácích zvířat.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.