Židovský Holešov

14. července 2020 - 26. července 2020 (13 dnů)

Česko
Pomáhám památkám
18+
English
Počet dobrovolníků: 7
Volná místa celkem: 0
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 204
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
7
Volná místa celkem
0
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Workcamp se koná v malém moravském městě Holešov, které bylo před válkou známé svou velkou židovskou komunitou. Za druhé světové války byla komunita zničena a dnes má pouze pár členů. V Holešově je významná synagoga a hrob jednoho z největších židovských učenců rabína Šacha. Účastí na workcampu pomůžete Kulturnímu centru v Holešově, které se stará o židovský hřbitov a další židovské pamětihodnosti a organizuje Židovský kulturní festival, který se bude konat během probíhajícího workcampu. Cílem projektu je pomoct s opravou židovského hřbitova, s organizací festivalu a poznaní místní kultury.

Místo

Holešov (12 000 obyvatel). Holešov je historické město na jihovýchodě Čech. Místo setkání: Holešov. Čas přijezdu je obvykle odpoledne a z Prahy cesta trvá minimálně 3-4 hodiny. Přesné informace budou upřesněny v informačním letáku. Volný čas: Výlety po okolí (Kroměříž zapsaná v UNESCO, Hostýnský vrch, muzeum atd.), volný vstup na kulturní aktivity pořádané místní organizací, volný vstup do bazénu.

Požadavky

Velmi vítaní jsou dobrovolníci se zájmem o židovskou kulturu.

Práce

Budete pracovat na místním židovském hřbitově a v Šachově synagoze (90 % času), kde budete zvelebovat venkovní okolí. Práce může zahrnovat čištění chodníků, pletí, údržbu hrobů, sekání porostu, atd. Dále se budete podílet na přípravě Festivalu židovské kultury, který se bude během workcampu v Holešově konat (10 % času). Sebou si vezměte vhodné pracovní oblečení. Práce může být fyzicky náročná, víkendy budou kvůli festivalu pracovní, ale dostanete volno během týdne. Mimopracovní vzdělávací činnost: Dozvíte se spoustu zajímavostí o židovské kultuře, navštívíte místní památky a během festivalu se zúčastníte mnoha koncertů, představení a filmů. Budete moct poznat místní komunitu během grilování na zahradě místního zámku nebo se setkat s představiteli města během tradičního oběda. Také je možnost uspořádat aktivity s místními lidmi (například navštívit dětský tábor).

Ubytování

Ubytování v hostelu v Holešově. Sebou si vezměte spacák. Jídlo si bude připravovat sami v rámci vaší skupiny.

Lokalita

Poznámky

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.