Teenageři na hradě Hauenštejn

9. srpna 2020 - 22. srpna 2020 (14 dnů)

Česko
Pomáhám památkám
15+
English
Počet dobrovolníků: 13
Volná místa celkem: 0
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 207
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
15 let
Počet dobrovolníků
13
Volná místa celkem
0
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Workcamp je organizován ve spolupráci s organizací Opři se na hradě Hauenštejn. Hrad byl založen v 13.století. Po druhé světové válce se z hradu staly ruiny. Od roku 2000 zde probíhá rekonstrukce, a to díky NGO, organizaci Opři se a dalším dobrovolníkům. Díky práci dobrovolníků může být hrad celoročně otevřen pro veřejnost. Hlavním cílem workcampu je pomoci s rekonstrukcí hradu, každodenními úkoly a údržbou. Dobrovolníci se dozvědí o historii hradu a jeho okolí. Letošní workcamp je již třetím workcampem organizovaným na tomto hradě. Na workampu se podílíte na splnění cílů udržitelného rozvoje Spojených národů, konkrétně cíle udržitelných měst a obcí (UN SDG11) a Snížení nerovností (UN SDG10).

Místo

Hrad Hauenštejn (13.století). Hrad se nachází v osadě Horní Hrad blízko Stráže nad Ohří v Krušných horách v Karlovarském regionu. Adresa: Horní Hrad 1, Krásný Les, 363 01 Ostrov Místo setkání: Karlovy Vary. Z Prahy to sem trvá okolo 2 hodin. V Karlových Varech bude přistaven minibus, který doveze dobrovolníky do místa konání. Víc informací obdržíte v informačním letáku. Volný čas: Výlet do Karlových Varů a okolních zámků (Loket, Bečov nad Teplou), výlety v okolí hradu, lezení poskalách atd. Hraní her, sport, opékání a poznávání jeden druhého.

Požadavky

Tento workcamp je vhodný pro účastníky, kteří mají rádi přírodu, venkovní aktivity, historii a být off-line. Je vyžadováno potvrzení od rodičů a od lékaře. Formuláře pro potvrzení budou poskytnuty po přijetí na workcamp. Alkohol a kouření je zakázáno.

Práce

Workcampu se budou účastnit také mladí lidé v náhradní péči a jeho hlavním cílem je pomoc s oživením hradu a jeho okolí. Práce bude hlavně manuální a bude se pracovat venku. Budete připravovat dřevo na zimu, uklízet hrad a jeho okolí (arboretum), podílet se na základních terénních úpravách a renovaci (kopání, úprava chodníků atd.), malování a další činnosti, které se budou objevovat v závislosti na momentální situaci (úklid pokojů, úklid ve stájích, mytí oken atd.) Mimopracovní vzdělávací činnost: Prohlídka hradu s komentářem, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o jeho komplikované historii. Objevování místní přírody a vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí a enviromentálních otázek.

Ubytování

Dobrovolníci budou ubytovaní v hostelu na hradě a spát na postelích. Sebou si vezměte spacák. Záchody a sprchy (vnitřní i venkovní) jsou k dispozici. Oběd a večeře bude připravována v hradní kuchyni a snídaně a svačina bude poskytována místní organizací. Dobrovolníci budou moct připravit jídla ze svého regionu. Sebou si vezměte oblíbené recepty!

Lokalita

Poznámky

Skupina bude složená z 10 INEX českých dobrovolníků, 3 českých vedoucích a 10 českých dobrovolníků z organizace Opři se ve věku 13-18 let (mladí lidé v pěstounské péči ) a jejich vedoucí. Dobrovolníci spolu budou trávit čas během práce a volnočasových aktivit. Upozornění pro alergiky: Dobrovolníci budou hodně pracovat venku (alergie na pyl, seno), na hradě se nacházejí kočky a pávy.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.