Rodinný Workcamp v Ekocentru Horní Maršov

13. července 2020 - 22. července 2020 (10 dnů)

Česko
Pomáhám přírodě
18+
English
Počet dobrovolníků: 22
Volná místa celkem: 12
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 401
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
22
Volná místa celkem
12
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Workcamp se koná v malém městečku Horní Maršov v Krkonoších ve spolupráci s místní nevládní organizací pro environmentální vzdělávání a etiku - SEVER. SEVER se zaměřuje na environmentální vzdělávání a podporu odpovědného chování vůči přírodě a mezi lidmi samotnými. Spolupracuje se školami a organizuje ekologické programy pro studenty a učitele. Organizuje také vzdělávací a kulturní akce pro veřejnost. Organizace sídlí v domě DOTEK – Dům tradice, ekologie a kultury v Horním Maršově. Cílem workcampu je rekonstrukce hřiště rezidenčního centra, které slouží jako ubytování pro studenty a dobrovolníky. Budete mít také příležitost objevit udržitelný způsob života a krásu českých hor.

Místo

Horní Maršov, severovýchodní část Čech, nedaleko hranic s Polskem. Město Horní Maršov má asi 1 000 obyvatel a nachází se v blízkosti Krkonošského národního parku. Krkonoše jsou nejvyšší hory v České republice a velmi atraktivní pro pěší turistiku. Tato oblast má mírně chladnější klima i v létě a krásnou krajinu. Místo setkání: Horní Maršov. Čas setkání je obvykle odpoledne. Vezměte prosím na vědomí, že cesta z Prahy trvá alespoň 3 hodiny. Přesné informace budou uvedeny v informačním listu. Volnočasové aktivity: Mnoho tipů na výlety po národním parku Krkonoše, návštěva dalších turistických cílů – Trutnov, Adršpašsko-teplické skály, možnost využití krytého ohniště, zapůjčení pomůcek na různé rukodělné tvoření, promítací techniky apod.

Požadavky

Účastnický poplatek: 4700 Kč - dospělý, 1800 Kč - dítě. Středisko ekologické výchovy a etiky – SEVER je vzdělávací instituce a je není lehké přijímat dary. V zájmu zajištění pohodlí pro rodiny a kvůli obsazenosti ubytovacích kapacit v hlavní sezóně vás žádáme, abyste přispěli na pokrytí nákladů na ubytování a stravu. Požadujeme, aby účastníci poslali poplatek přímo do INEX-SDA bankovním převodem před zahájením workcampu. Bankovní údaje a lhůta pro platbu budou uvedeny v e-mailu o přijetí.

Práce

Pomůžete hlavně s renovací dětského hřiště. To bude zahrnovat úkoly, jako je terénní úprava dětského hřiště (zarovnání terénu), natírání (plotu, herních prvků na dětské hřišti, venkovního posezení), vytváření vyvýšených záhonů, vyplétání vrbové chýše, úprava stávajících záhonů, vytvoření broukoviště ze spadlého stromu a úprava okolního terénu, rovnání palivového dřeva apod. Děti se zapojí s některými méně náročnými úkoly, jako je přesazování rostlinek do vyvýšených záhonů, mulčování (suchou trávou, lnem, slámou), opracovávání prkýnek a špalíků (pilníkem a smirkovým papírem) – na lavičky pro děti, výroba cedulek a pítek pro ptáky z keramické hlíny, sbírání bylinek do sušičky, vytváření obruby záhonů z kamenů, sklízení výpěstků ze zahrady, pletí, zalévání atd. Potřebné vybavení: oblečení, které se může zničit a pevnou obuv, která se může poškodit! Veškeré potřebné pracovní nástroje a ochranné pomůcky zajistíme, veškerá práce bude probíhat v místě ubytování. Dobrovolníci budou pracovat 5,5 hodiny denně, včetně 15minutové přestávky během dopolední práce a 1h přestávky na oběd. Mimopracovní vzdělávací činnosti: Představení organizace, poslání, co děláme pro toho, abychom byli ekologicky udržitelní, ukázka ekologicko-výchovných programů i produktů pro turisty, večer krkonošské kuchyně, exkurze do národního parku.

Ubytování

Snídaně, svačiny a obědy bude připravovat personál v ekocentru DOTEK. Každý Rodina bude mít samostatný pokoj s lůžky a vlastní koupelnou (jen v jednom případě budou dvě rodiny sdílet jednu koupelnu, zbytek bude mít svou vlastní). K dispozici je Wi-Fi, společenská místnost a jedinečné herní prvky pro děti. Fotografie domu si můžete prohlédnout zde: www.dotek.eu. Večeře si připravíte jako skupina v kuchyni centra. Prosím, připravte si své vlastní recepty, které můžete sdílet s ostatními.

Lokalita

Poznámky

Hledáme dobrovolníky, kteří mají rádi přírodu a touží se naučit, jak být udržitelnější. Místní partner by chtěl dobrovolníkům ukázat, jak být udržitelní v každodenním životě (třídění odpadu, vaření s místními a organickými produkty – bez palmového oleje nebo smažených potravin). Vezměte prosím na vědomí, že zde pohybují kočky. Doporučujeme vám vzít si staré oblečení na práci, které si můžete zašpinit nebo poškodit a vezměte si i pracovní obuv.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.