Anglický letní tábor pro děti

19. července 2020 - 1. srpna 2020 (14 dnů)

Česko
Pomáhám lidem
18+
English
Počet dobrovolníků: 6
Volná místa celkem: 3
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 303
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
6
Volná místa celkem
3
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Organizace RADKA z. s. vznikla roku 2003 původně jako mateřské centrum. Postupem času se aktivity organizace rozšiřovaly, čímž reagovaly na potřeby místní komunity. V současné době máme 7 center – mateřské, plavecké, dobrovolnické, sociální, vzdělávací, mládežnické a zahraniční spolupráce – dobrovolnické pobyty, výměny mládeže, multikulturní setkání a výměny zkušeností. www.radka.kadan.cz Na tomto workcampu aktivně pracujete pro naplnění cílů Udržitelného rozvoje OSN (United Nations Sustainable Development Goal) - Reduced Inequalities (UN SDG10).

Místo

Kadaň, ČR (http://www.mesto-kadan.cz/) Kulturní a turistické středisko severozápadních Čech, obklopené krásnou přírodou. Táborová základna Maršovice, ČR (https://www.taborcizov.cz/fotogalerie/) Velice dobře vybavená základna pro letní táboření v blízkosti Máchova jezera. Místo setkání: Kadaň. Čas setkání je obvykle odpoledne. Upozorňujeme, že cesta z Prahy trvá 2-3 hodiny. Přesná informace bude uvedena v informačním listu.

Požadavky

Během workcampu budete trávit hodně času s dětmi ve věku 9-16 let. Z tohoto důvodu požadujeme krátký motivační dopis, výpis z trestního rejstříku a prohlášení o zdravotní způsobilosti. Hledáme komunikativní a kreativní dobrovolníky. Vezměte prosím na vědomí, že děti mají různé úrovně angličtiny, takže budete muset používat i neverbální komunikaci. Workcamp je vhodný pro nekuřáky. V areálu není povoleno kouření. V blízkosti dětí není povolen žádný alkohol. Vezměte prosím na vědomí, že budete pracovat také o víkendech, ale místo toho dostanete během týdne několik dní volna.

Práce

1. týden – práce s dětmi na příměstském táboře (herna, tělocvična, učebny, hřiště, zahrada). Odpoledne volné pro poznávání okolí Kadaně. 2. týden – v přírodní táborové základně vybavené stany s dřevěnými podsadami, zděnou chatou s kuchyní, přírodními toaletami a uzavřeným přístřeškem s koupelnou. Důležité je aktivní zapojení dětí. Dále bude program prokládán hravými lekcemi na zdokonalení angličtiny, procházkami a výlety po okolí, táboráky… 1 den budou mít dobrovolníci volný na celodenní výlet. Mimopracovní vzdělávací činnosti: Naučíte se připravovat program pro děti a uvidíte příklad organizace dětských táborů v České republice. Setkáte se s místní komunitou z Kadaně, zejména při závěrečné párty pro děti a jejich rodiče. Budete mít příležitost prezentovat svá domovská města interaktivním způsobem. Setkáte se s jinými dobrovolníky. Volnočasové aktivity: Kadaň nabízí možnost prohlídky historického centra, procházky přilehlou přírodou, sportovní vyžití, koupaliště. V odpolední době lze stihnout návštěvu vzdálenějších Karlových Varů či Loktu (lázeňské město, hrad). V rámci celodenního výletu možnost návštěvy hlavního město Prahy (cca 110 km). Pobyt v táborové základně Maršovice nabízí možnost návštěvy nedalekých měst se základní občanskou vybaveností (Doksy, Staré Splavy, Jestřebí...). Přímo u Starých Splavů se nachází turisticky frekventované Máchovo jezero s atrakcemi (aquapark (190 Kč), plavba parníkem (140 Kč)). V okolí je krásná příroda, hrady a zámky.

Ubytování

1. týden: v místním mládežnickém klubu RADKA: 2 pokoje s pohovkami na spaní, kuchyň a koupelna. K dispozici je také Wi-Fi. Budete spolu vařit jako skupina. Obědy lze zajistit také v místní restauraci. 2. týden: v kempu se stany, bez elektřiny, bez internetu, omezený přístup k horké vodě, suché toalety. Připravte se na skutečné venkovní dobrodružství! Přineste spací pytel, karimatku a teplé oblečení! V kempu vám bude k dispozici plná penze (k dispozici jsou vegetariánská jídla).

Lokalita

Poznámky

Prohlédněte si fotografie z předchozího workcampu: https://www.inexsda.cz/media/english-summer-camp-for-kids-2019/

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.