Obnova historického kulturního centra

27. července 2020 - 3. srpna 2020 (8 dnů)

Česko
Pomáhám památkám
17+
English
Počet dobrovolníků: 10
Volná místa celkem: 0
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 206
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
17 let
Počet dobrovolníků
10
Volná místa celkem
0
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Workcamp je pořádán ve spolupráci s organizací NGO Farmstudio, která tvoří fyzické a mentální prostory pro současné umění a současně se podílí na záchraně a obnově kulturního dědictví. Farmstudio se nachází v chráněné oblasti Kokořínsko ve vesnici Vysoká a sídlí v bývalém statku ze začátku 19.století, kde organizují vlastní výstavy a akce. Organizace také poskytuje prostory dalším tvůrcům pro jejich aktivity jako jsou workshopy, festivaly, koncerty, divadlo a další (fotografie, malba, prostorová tvorba, site-specific, ergoterapie, alternativní životní styl ). Komplex prochází postupnou rekonstrukcí budovy kulturního a historického významu, a to bez dotací či jiné podpory z veřejných zdrojů, proto je zde vždy zapotřebí dobrovolnické práce.

Místo

Vesnice Vysoká ležící 8 km od Mělníka. Vysoká se nachází v chráněné oblasti Kokořínsko. Je zde obchod, dva kostely a pekařství s galerií. Místo setkání: Vysoká. Čas přijezdu je obvykle odpoledne a z Prahy cesta trvá kolem hodiny. Přesné informace budou upřesněny v informačním letáku. Volný čas: Koupání v blízkém přírodním jezeru, posezení u ohně. Výlety do přírody (CHKO Kokořínsko). Prohlídka historického města Mělník včetně prohlídky podzemí. Prohlídka objektu zámku a historického mlýna v Liběchově. Návštěva prvorepublikového koupaliště ve Mšeně spojená s turistickým výletem. Přenocování ve volné přírodě (nutno mít vlastní spacák).

Požadavky

Workcamp je pro ty, kteří se zajímají o kulturní dědictví a přírodu a nevadí jim fyzická práce. Workcamp není vhodný pro osoby s alergií na prach a kočky (které jsou přítomny na pozemku). Dobrovolníci mladší 18 let potřebují potvrzení od rodičů.

Práce

Práce bude různorodá a manuální. Možnost výběru z mnoha prací podle zájmu a fyzické zdatnosti. Mezi úkoly bude patřit: záchrana a konzervace historicky hodnotných dřevěných trámů, úpravy pozemku (kopání, rozvážení zeminy) pro venkovní umělecké instalace, restaurování oken a dveří, bourání zdí a přesun materiálu, pro zájemce možnost odbornějších klasických stavebních prací (zdění, omítání), stavba nadzemních kamenných záhonů, broušení, natírání a malování, úklid půdních prostor apod. Požadavky na pracovní oděv jsou: pevná obuv, dlouhé kalhoty, dlouhé tričko nebo košile (je nutné počítat s poškozením oděvu), čepice. Mimopracovní vzdělávací činnosti: Prezentace uměleckého centra jeho historie, vývoje a vize. Fotografický workshop “základy fotografie - kompozice a světlo", fotografický workshop “dark room” (klasická černobílá fotografie), komentovaná prohlídka site-specific uměleckých výstav, přednáška “ochrana památkově hodnotných staveb", přednáška “trvale udržitelné zemědělství”, komentovaná procházka přírodou v CHKO Kokořínsko.

Ubytování

Ubytování přímo ve Farmstudiu. K dispozici dva společné pokoje s kapacitou 15 osob (postele, matrace, lůžkoviny). Dále jedna sprcha, 3x WC společenská místnost, kuchyně. Dobrovolníci si vaří sami, nákup je zajištěn hostitelem.

Lokalita

Poznámky

Jídlo bude vegetariánské, maso si může každý připravit sám. Sebou si vezměte spacák na připravovaný výlet.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.