Renovace kulturního centra v Praze

17. srpna 2020 - 28. srpna 2020 (12 dnů)

Česko
Pomáhám komunitě
18+
English
Počet dobrovolníků: 8
Volná místa celkem: 1
Účastnický poplatek: 0 Kč
Kód projektu: SDA 107
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
8
Volná místa celkem
1
Účastnický poplatek
0 Kč

Popis

Studio Alta je multikulturní centrum a experimentální divadelní prostor zabývající se moderním tancem a nedávno se přestěhovalo do nových prostor. Workcamp bude probíhat v barokní budově, která se nachází blízko centra města, v pražské čtvrti Karlín. Nově přestěhované studio provozuje ALTA ROOM, zkušební místnosti, kreativní dílny, komunitní prostor, ateliéry, kavárnu a sdílené kanceláře. Umělecký program Studia ALTA klade důraz na odvážné a inovativní představení, které podporují zapojení, tvořivost, sdílení a otevřený a konstruktivní dialog. Divadlo je v létě uzavřeno, takže můžete nahlédnout za oponu a vidět, co běžní návštěvníci nemohou. Cílem workcampu je pomoc s provozem centra.

Místo

Pražská čtvrť Karlín je situována na břehu řeky Vltavy, která protéká celým městem. Karlín je rozvíjející se a bohužel i gentrifikovanou městskou částí, kde je mnoho kulturních organizací, kaváren i barů. Nedaleko Alty je také mnoho míst vhodných na pěkné procházky. Studio Alta se nachází nedaleko hlavního vlakového nádraží a je tak možné odtud vyrazit vlakem na výlet. Místo setkání: Studio Alta, Praha-Holešovice (U Výstaviště 21, 170 00 Praha 7). Čas přijezdu je obvykle odpoledne. Přesné informace budou upřesněny v informačním letáku. Volný čas: V nedalekém parku Stromovka možnost natažení slack-line a chození po laně, fotbal, volejbal, basket, jogging, opalování, společenské hry. V Karlíně možnost návštěvy divadla kina, koncertů v Kasárnách Karlín. Možnost výletů vlakem do přírody. Přímo vedle Alty jsou dvě lezecké stěny.

Požadavky

Tento workcamp je vhodný pro ty z vás, kteří mají zájem o kulturu a umění. Rádi přivítáme zodpovědné, šikovné a nezávislé dobrovolníky, kteří dokáží citlivě zkombinovat práci a zábavu. Prosíme o zaslání krátkého motivačního dopisu, kde popíšete vaši motivaci pro práci v Altě. Děkujeme.

Práce

Práce bude manuální a bude probíhat venku i vevnitř. Práce na zahradě, pomáhání s hlídáním výstav, produkční práce spočívající v navádění návštěvníků, jejich informování, jednoduchá údržba prostor, fyzická práce (stěhování předmětů, drobné opravy, instalace světel). Pomoc v kavárně, či jejím zkrášlení. Pomoc s úklidem prostor. Vymýšlení nových nápadů, jak vyzdobit a zútulnit prostor. Práce je středně fyzicky náročná.. Jakákoliv i malá praxe vítána! Mimopracovní činnost: Podíváte se za oponu divadelní scény a zjistíte, co je potřeba k provozu divadla, tanečního studia a komunitního centra. Každý den ráno bude probíhat pravidelný warm-up pod odborným vedením. Pohybové hry tužící tělo i ducha. Další aktivity, kterých se můžete zúčastnit jsou komentovaná prohlídka historických památek Prahy nebo výlet po okolí.

Ubytování

Ubytování v Praze-Holešovicích. Ubytovaní budete ve zkušební místnosti studia Alta. Sebou si prosím vezměte vlastní karimatky, spacáky a polštářky. K dispozici budou toalety i sprchy. K dispozici bude také improvizovaná kuchyň, kde si budete vařit. Jednou týdně je naplánováno společné jídlo, které zajistí organizátor.

Lokalita

Poznámky

Pokud jste algergičtí na kočky svou účast zvažte. Přímo v centru Alta jedna žije.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.